www.pyatih-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 16 квітня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
П'ятихатський район >> Актуальна інформація
ПАМ’ЯТКА РОБОТОДАВЦЮ щодо легалізації трудових відносин
Версія для друку Написати листа
ПАМ’ЯТКА РОБОТОДАВЦЮ
щодо легалізації трудових відносин

Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413 визначено, що роботодавець зобов’язаний подати повідомлення до органу ДФС до початку роботи новоприйнятого працівника).

Якщо вказані вимоги законодавства не виконуються, юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю несуть відповідальність у вигляді штрафу згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України у випадках:
- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (125190 грн.);
- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (12 519 грн);
- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (41723 грн);
- недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (41 723 грн);
- недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (12 519 грн).
Розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року Законом України «Про державний бюджет України на 2019 рік» становить 4173 грн.
Просимо врахувати вищевикладене у роботі та привести свої взаємовідносини із найманими працівниками у відповідність до чинного законодавства України.

у разі створення нових робочих місць та працевлаштування на них безробітних за направленням центру зайнятості, Ви маєте можливість скористатися такою послугою служби зайнятості, як «Компенсація роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи.

З метою захисту трудових прав найманих працівників в районі діє робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, до складу якої входять представники правоохоронних та контролюючих органів.
Шановні роботодавці!

Легалізуйте зайнятість найманих працівників та відмовтесь від виплати заробітної плати в конвертах. Це дозволить зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку.
Пропонуємо негайно зареєструвати належним чином трудові відносини з найманими працівниками
У випадку ігнорування цієї вимоги контролюючі органи будуть застосовувати всі заходи впливу за порушення законодавства з праці у межах їх компетенції.
За більш детальною інформацією щодо дотримання вимог трудового законодавства звертайтеся до управління соціального захисту населення П’ятихатської райдержадміністрації за адресою: м. Пятихатки,
вул.Мамона,! 22, каб.4 або за телефонами 3-09-67
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор