www.pyatih-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 18 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
П'ятихатський район >> Новини , П'ятихатський район >> test
Професії залізничників - актуальні
Версія для друку Написати листа
Професії залізничників - актуальні

22.05.2019/З.О. Чиркунова, провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних П’ятихатської районної філії Дніпропетровського ОЦЗ.

22.05.2019 року в рамках проведення масових профорієнтаційних заходів до Дня захисту дитини за сприянням фахівців служби зайнятості учні 8-9 класів Саврівської загальноосвітньої школи стали учасниками професіографічної екскурсії до П’ятихатської дистанції сигналізації та зв’язку Придніпровської залізниці на станції Савро.


Представники підприємства розповіли школярам, що на Укрзалізниці задіяні фахівці таких робітничих професій, як слюсар з ремонту рухомого складу, машиніст електропотягу, монтер колії, електромонтер, сигналіст, контролер-касир, оператор електрозв’язку та інші. Оскільки залізниця – об’єкт підвищеної небезпеки, працівники повинні володіти психологічною стійкістю, фізичним здоров’ям, уважністю, дисциплінованістю. Якщо кимось із них буде допущена помилка, результатом може стати катастрофа, що призводить до людських жертв та матеріальних збитків. Щоб такого не допустити, залізничники працюють за точними інструкціями, постійно навчаються і підвищують кваліфікацію. То ж диспетчер продемонструвала учням товсту книгу Інструкцій залізничного руху, яку залізничники зобов’язані знати мало не напам’ять.

А далі хлопці й дівчата побачили роботу диспетчера наочно: як вона впевнено, професійно та оперативно справляється з пультом управління; роздивилися, як працює табло руху поїздів. Ознайомилися з кабінетом електроприладів залізничного руху та кабінетом архівації: виявляється, усі дії фахівців Укрзалізниці обов’язково записуються та зберігаються на спеціальному комп’ютері для попередження та негайного усунення збоїв руху.

Фахівці дистанції продемонстрували школярам безпосередньо на залізничному полі, як за допомогою спеціальних приладів змінюється напрямок залізничних колій – як розводяться «стрілки», коли висловитися професійним сленгом. Що таке «башмаки» і як вони працюють, як ввімкнути світлофор: доречно відмітити, що працівники станції навіть надали змогу найсміливішим хлопцям та дівчатам через рацію давати команди диспетчеру та виконувати ці дії самостійно!

Зацікавлені учні отримували відповіді на свої численні питання: зокрема, вони дізналися, у яких навчальних закладах можна здобути освіту залізничника, про те, що Укрзалізниця може навчати студентів за направленням під гарантоване працевлаштування і навіть про те, хто і як фарбує на залізниці найвищі світлофори…

Коли настав час прощатися, фахівці дистанції побажали учням зробити правильний професійний вибір і наголосили на тому, що професії залізничників завжди актуальні, адже залізничні комунікації у чомусь схожі на кровоносні судини величезного організму країни.Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор