www.pyatih-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 15 жовтня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
П'ятихатський район >> Новини , П'ятихатський район >> test
Відбувся семінар для учасників АТО за участю фахівців П’ятихатської районної філії Дніпропетровської обласної служби зайнятості
Версія для друку Написати листа
Чиркунова З.О., провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних П’ятихатської районної філії Дніпропетровського ОЦЗ

На захисті прав учасників бойових дій

Служба зайнятості як сервісна інформаційна служба зацікавлена в тому, щоб клієнти були обізнані з основних правових питань і є активним учасником у донесенні такої інформації до широкого кола громадян. Так, 22 лютого у рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО» відбувся семінар для учасників АТО за участю фахівців філії, представників Бюро правової допомоги та об’єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Тетяна Федан ,начальник Бюро, зробила бліц-повідомлення щодо правових аспектів, які необхідно знати учасникам АТО/ООС і запропонувала їм самим обрати тему обговорення, яку вони вважають найнеобхіднішою. Присутні найбільш зацікавилися інформацією щодо передбачених законодавством пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них.

Вона загострила увагу на категоріях осіб, які вважаються учасниками бойових дій та озвучила перелік документів необхідних для підтвердження даного статусу. Надалі відбулося жваве обговорення правових моментів користування пільгами: право на безоплатні ліки, санаторно-курортне лікування, виняткове право на земельну власність, 75-відсоткова знижка на комунальні послуги, безоплатний проїзд, забезпечення житлом, безвідсоткова позика на будівництво, безкоштовне навчання та інше.

Особливий акцент був зроблений на особливостях трудових прав учасників АТО/ООС : збереження робочого місця й зарплати під час проходження військової служби, 100-відсоткова оплата лікарняних, право на додаткову відпустку, виняткове право на залишення на роботі у разі скорочення чисельності працівників на підприємстві,- адже люди, які ризикували своїм життям заради миру в країні, потребують після такого і фізичного, і психологічного навантаження нової соціальної адаптації, і значну роль у ній відіграє саме професійна адаптація.

Важливим моментом семінару став виступ Володимира Гречухи – військового комісара, що зробив своєрідний підсумок обговорених питань: дійсно, поруч із широким колом пільг для учасників АТО/ООС існують і проблеми, не завжди механізми втілення прав у життя спрацьовують своєчасно, але ветеранам важливо зрозуміти, що вони не залишені наодинці зі своїми бідами і можуть завжди розраховувати на правову допомогу і підтримку.

Фахівці служби в тісній співпраці з соціальними партнерами і надалі сприятимуть соціальній адаптації цієї категорії населення.

Довідково: до Бюро правової допомоги у 2018 році звернулося 95 учасників АТО/ООС і отримали вчасну правову підтримку.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор