www.pyatih-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 6 грудня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
П'ятихатський район >> Новини , П'ятихатський район >> test
За ініціативи служби у справах дітей П'ятихатської райдержадміністрації відбувся захід для батьків-вихователів ДБСТ.
Версія для друку Написати листа
19 липня за ініціативи служби у справах дітей П'ятихатської райдержадміністрації відбувся захід для батьків-вихователів ДБСТ, прийомних батьків прийомних сімей, опікунів (піклувальників), метою якого було надання роз’яснювань та організація консультацій щодо профілактики і попередження суїцидальної поведінки серед дітей і підлітків, які мають статус дитини-сироти і дитини, позбавленої батьківського піклування, і влаштовані у сімейні форми виховання.
У заході взяли участь працівники П’ятихатського РЦСССДМ, представник ювенальної превенції Пʼятихатського відділення Жовтоводського відділу ГУ НПУ в Дніпропетровській області Кузьменко Т.В., психолог КЗ «П’ятихатська центральна районна лікарня» ДОР Анісовець Ж.М.

Ще 20 років тому вважалося, що діти не йдуть з життя за власним бажанням. Сьогодні ж в усьому світі дорослих хвилює тема дитячих суїцидів.
В Україні за останні 30 років таких випадків стало в 30 разів більше, статистика інших країн теж невтішна. Щороку в Україні 50-60 хлопчиків і близько 20 дівчаток накладають на себе руки. Більшість цих дітей – із цілком благополучних сімей, але є серед них і діти, яких прийняли на виховання інші «не рідні» сім’ї. То що штовхає дітей на цей фатальний крок? І чи можна запобігти лиху? Це питання зараз дуже актуальне для нашого сьогодення. Усі ми, дорослі, звикли, що дитинство – це морозиво і каруселі, лялькові будиночки і читання під ковдрою. Отож, чи не зруйнують світлу картину світу дитячі розмови про смерть і сама жахлива статистика дитячих суїцидів?

Під час зустрічі психолог лікарні Анісовець Ж.М. розповіла усім присутнім про фактори, що впливають на суїцидальну поведінку дітей і підлітків та шляхи допомоги при потенційній можливості суїциду, надала роз’яснення основних причин, ознак суїцидальної поведінки підлітків та збереження психічного здоров’я дітей.
Представник поліції Кузьменко Т.В. повідомила усіх присутніх про факти суїцидів у дитячому середовищі протягом останніх 3 років, і ознайомила батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, прийомних батьків прийомних сімей, опікунів (піклувальників) зі змінами у Кримінальному кодексі України щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства: частину першу статті 120 «Доведення до самогубства» Кримінального кодексу України викладено у новій редакції, згідно з якою доведення особи до самогубства або до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, систематичного приниження її людської гідності або систематичного протиправного примусу до дій, що суперечать її волі, схиляння до самогубства, а також інших дій, що сприяють вчиненню самогубства, карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.
Начальник служби у справах дітей Компанієць О.В. наголосила про необхідність посилення уваги дорослих до дітей і їх проблем, пов’язаних з особливостями підліткового віку, здійснення контролю за місцезнаходженням і зайнятістю дітей, спостереження за їх психоемоційним станом, у разі помічених змін у настрої, поведінці дітей. Особливої уваги потребують діти, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, в родинах опікунів та піклувальників, бо усі ці діти вже в дитинстві зазнали і пережили втрату самих найдорожчих людей – мами і тата, пережили розлучення із біологічною сім’єю, зазнали у ранньому віці психологічні травми, а іноді і насильство. Тож, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни (піклувальники) не повинні замикатись у своїх родинних проблемах з дітьми і не самотужки їх вирішували, а обов’язково звертались за допомогою до спеціалістів соціальної сфери, медиків, психологів. 
Розмова дорослих на тему суїциду серед дітей і підлітків відбулась відверта, конструктивна, було багато запитань, багато відповідей і порад. Дорослих турбує проблема дитячого суїциду, бо всі ми дорослі прагнемо, щоб наші діти росли здоровими і щасливими, і розуміємо що сенс життя – це саме життя…і як це важливо донести до серця кожної нашої дитини.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор